Rohm Semiconductor YDZVFHTR18
Part No.:
YDZVFHTR18
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR18.pdf
Description:
DIODE ZENER 18V 500MW TUMD2M
Shipping
Inventory:236
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 13 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR18 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR18?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR18.
7.How to contact us to get technical supports, such as YDZVFHTR18 pin diagram, YDZVFHTR18 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image YDZVFHTR18
Part Number YDZVFHTR18
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 13 V
Operating Temperature 150°C (TJ)