Rohm Semiconductor YDZVFHTR20
Part No.:
YDZVFHTR20
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR20.pdf
Description:
DIODE ZENER 20V 500MW TUMD2M
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 14 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR20 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR20.
7.How to contact us to get technical supports, such as YDZVFHTR20 pin diagram, YDZVFHTR20 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image YDZVFHTR20
Part Number YDZVFHTR20
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 14 V
Operating Temperature 150°C (TJ)