Rohm Semiconductor YDZVFHTR22
Part No.:
YDZVFHTR22
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR22.pdf
Description:
DIODE ZENER 22V 500MW TUMD2M
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Series:
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 16 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR22 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR22 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR22?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR22.
7.How to contact us to get technical supports, such as YDZVFHTR22 pin diagram, YDZVFHTR22 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image YDZVFHTR22
Part Number YDZVFHTR22
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 16 V
Operating Temperature 150°C (TJ)