Rohm Semiconductor YDZVFHTR30
Part No.:
YDZVFHTR30
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR30.pdf
Description:
DIODE ZENER 30V 500MW TUMD2M
Product Status:
Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
30 V
Tolerance:
±10%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR30 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR30 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR30?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR30.
7.How to contact us to get technical supports, such as YDZVFHTR30 pin diagram, YDZVFHTR30 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image YDZVFHTR30
Part Number YDZVFHTR30
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
Tolerance ±10%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 21 V
Operating Temperature 150°C (TJ)