Rohm Semiconductor YDZVFHTR9.1
Part No.:
YDZVFHTR9.1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsYDZVFHTR9.1.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 500MW TUMD2M
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±9.89%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 5.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
TUMD2M
1. How to order YDZVFHTR9.1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the YDZVFHTR9.1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YDZVFHTR9.1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YDZVFHTR9.1.
Image YDZVFHTR9.1
Part Number YDZVFHTR9.1
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 2-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±9.89%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 5.5 V
Operating Temperature 150°C (TJ)