Diotec Semiconductor ZMM15R13
Part No.:
ZMM15R13
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Category:
Single Zener Diodes
Package:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsZMM15R13.pdf
Description:
DIODE ZENER 15V 500MW SOD80C
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Series:
Package/Case:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 11 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-80C
1. How to order ZMM15R13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ZMM15R13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ZMM15R13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZMM15R13.
7.How to contact us to get technical supports, such as ZMM15R13 pin diagram, ZMM15R13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ZMM15R13 ZMM15R13
Part Number ZMM15R13 ZMM15R13
Manufacturer Diotec Semiconductor Diotec Semiconductor
Series - -
Package/Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Packaging Bulk Strip
Product Status Active Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V 15 V
Tolerance ±5% ±5%
Power - Max 500 mW 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 11 V 100 nA @ 11 V
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ) -50°C ~ 175°C (TJ)