Diotec Semiconductor ZMM39R13
Part No.:
ZMM39R13
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsZMM39R13.pdf
Description:
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80C
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
39 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C (TJ)
SOD-80C
1. How to order ZMM39R13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ZMM39R13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ZMM39R13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZMM39R13.
7.How to contact us to get technical supports, such as ZMM39R13 pin diagram, ZMM39R13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ZMM39R13 ZMM39R13
Part Number ZMM39R13 ZMM39R13
Manufacturer Diotec Semiconductor Diotec Semiconductor
Series - -
Package/Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Packaging Bulk Strip
Product Status Active Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V 39 V
Tolerance ±5% ±5%
Power - Max 500 mW 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms 90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 30 V 100 nA @ 30 V
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ) -50°C ~ 175°C (TJ)