Diotec Semiconductor ZMM51R13
Part No.:
ZMM51R13
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsZMM51R13.pdf
Description:
DIODE ZENER 51V 500MW SOD80C
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
51 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
125 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 39 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C (TJ)
SOD-80C
1. How to order ZMM51R13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ZMM51R13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ZMM51R13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZMM51R13.
7.How to contact us to get technical supports, such as ZMM51R13 pin diagram, ZMM51R13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ZMM51R13 ZMM51R13 ZMM51R13
Part Number ZMM51R13 ZMM51R13 ZMM51R13
Manufacturer Diotec Semiconductor Diotec Semiconductor Diotec Semiconductor
Series - - -
Package/Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Packaging Strip Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V 51 V 51 V
Tolerance ±5% ±5% ±5%
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 125 Ohms 125 Ohms 125 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 39 V 100 nA @ 39 V 100 nA @ 39 V
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ) -50°C ~ 175°C (TJ) -50°C ~ 175°C (TJ)