Diodes Incorporated ZXMD65P03N8TA
Part No.:
ZXMD65P03N8TA
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsZXMD65P03N8TA.pdf
Description:
MOSFET 2P-CH 30V 3.8A 8SO
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 P-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
3.8A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
55mOhm @ 4.9A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
25.7nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
930pF @ 25V
Power - Max:
1.25W
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SO
1. How to order ZXMD65P03N8TA on DeepFinds Electronics?
3. Are the ZXMD65P03N8TA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ZXMD65P03N8TA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZXMD65P03N8TA.
Image ZXMD65P03N8TA
Part Number ZXMD65P03N8TA
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Obsolete
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 P-Channel (Dual)
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 3.8A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 55mOhm @ 4.9A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 25.7nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 930pF @ 25V
Power - Max 1.25W