onsemi 1N5932BRL
Part No.:
1N5932BRL
Manufacturer:
onsemi
Datasheet:
DeepFinds Electronics1N5932BRL.pdf
Description:
DIODE ZENER 20V 3W AXIAL
Manufacturer:
onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
3 W
Impedance (Max) (Zzt):
14 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 15.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
1. How to order 1N5932BRL on DeepFinds Electronics?
3. Are the 1N5932BRL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1N5932BRL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1N5932BRL.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1N5932BRL pin diagram, 1N5932BRL datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1N5932BRLG 1N5932BRL
Part Number 1N5932BRLG 1N5932BRL
Manufacturer onsemi onsemi
Product Status Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V 20 V
Tolerance ±5% ±5%
Power - Max 3 W 3 W
Impedance (Max) (Zzt) 14 Ohms 14 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 15.2 V 1 µA @ 15.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA
Operating Temperature -65°C ~ 200°C -65°C ~ 200°C