YAGEO 471KD10-TR
Part No.:
471KD10-TR
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
DeepFinds Electronics471KD10-TR.pdf
Description:
VARISTOR 470V 2.5KA DISC 10MM
Shipping
Inventory:714
Package / Case:
Disc 10mm
Series:
10D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Maximum AC Volts:
300 V
Maximum DC Volts:
385 V
Varistor Voltage (Min):
423 V
Varistor Voltage (Typ):
470 V
Varistor Voltage (Max):
517 V
Current - Surge:
2.5 kA
Energy:
85J
Capacitance @ Frequency:
210 pF @ 1 kHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Through Hole
1. How to order 471KD10-TR on DeepFinds Electronics?
3. Are the 471KD10-TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 471KD10-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 471KD10-TR.
7.How to contact us to get technical supports, such as 471KD10-TR pin diagram, 471KD10-TR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 471KD10 471KD10J 471KD10-TR 471KD10J-FTR 471KD10J-OTR
Part Number 471KD10 471KD10J 471KD10-TR 471KD10J-FTR 471KD10J-OTR
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package / Case Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm Disc 10mm
Series 10D 10D 10D 10D 10D
Packaging Bag Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Maximum AC Volts 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V
Maximum DC Volts 385 V 385 V 385 V 385 V 385 V
Varistor Voltage (Min) 423 V 423 V 423 V 423 V 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V 470 V 470 V 470 V 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V 517 V 517 V 517 V 517 V
Current - Surge 2.5 kA 3.5 kA 2.5 kA 3.5 kA 3.5 kA
Energy 67J 67J 85J 85J 85J
Number of Circuits 1 1 1 1 1
Capacitance @ Frequency 210 pF @ 1 kHz 210 pF @ 1 kHz 210 pF @ 1 kHz 210 pF @ 1 kHz 210 pF @ 1 kHz