STMicroelectronics A1P50S65M2-F
Part No.:
A1P50S65M2-F
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
IGBT Modules
Package:
Module
Description:
IGBT MOD 650V 50A 208W ACEPACK1
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
IGBT Type:
Trench Field Stop
Configuration:
Three Phase Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
650 V
Current - Collector (Ic) (Max):
50 A
Power - Max:
208 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
2.3V @ 15V, 50A
Current - Collector Cutoff (Max):
100 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
4.15 nF @ 25 V
Input:
Standard
NTC Thermistor:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
ACEPACK™ 1
1. How to order A1P50S65M2-F on DeepFinds Electronics?
3. Are the A1P50S65M2-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A1P50S65M2-F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A1P50S65M2-F.
Image A1P50S65M2 A1P50S65M2-F
Part Number A1P50S65M2 A1P50S65M2-F
Manufacturer STMicroelectronics STMicroelectronics
Series - -
Package/Case Module Module
Packaging Tray Tray
Product Status Active Active
IGBT Type Trench Field Stop Trench Field Stop
Configuration Three Phase Inverter Three Phase Inverter
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V 650 V
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A 50 A
Power - Max 208 W 208 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 50A 2.3V @ 15V, 50A
Current - Collector Cutoff (Max) 100 µA 100 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce 4.15 nF @ 25 V 4.15 nF @ 25 V
Input Standard Standard
NTC Thermistor Yes Yes
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) -40°C ~ 150°C (TJ)