Infineon Technologies BSM75GD60DLCBOSA1
Part No.:
BSM75GD60DLCBOSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
IGBT Modules
Package:
Description:
BSM75GD60DLC - IGBT MODULE
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
IGBT Type:
Configuration:
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
Current - Collector (Ic) (Max):
Power - Max:
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
Current - Collector Cutoff (Max):
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
Input:
NTC Thermistor:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
1. How to order BSM75GD60DLCBOSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BSM75GD60DLCBOSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BSM75GD60DLCBOSA1?
Image BSM75GD60DLCBOSA1 BSM75GD60DLCBOSA1
Part Number BSM75GD60DLCBOSA1 BSM75GD60DLCBOSA1
Manufacturer Infineon Technologies Infineon Technologies
Series * -
Package/Case - Module
Packaging Bulk Tray
Product Status Active Obsolete
IGBT Type - -
Configuration - Full Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) - 600 V
Current - Collector (Ic) (Max) - 95 A
Power - Max - 330 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic - 2.45V @ 15V, 75A
Current - Collector Cutoff (Max) - 500 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce - 3.3 nF @ 25 V
Input - Standard
NTC Thermistor - No
Operating Temperature - -40°C ~ 125°C