WeEn Semiconductors BYQ28E-200E,127
Part No.:
BYQ28E-200E,127
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-220-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBYQ28E-200E,127.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO-220AB
Manufacturer:
WeEn Semiconductors
Series:
Package/Case:
TO-220-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.25 V @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
25 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220AB
1. How to order BYQ28E-200E,127 on DeepFinds Electronics?
3. Are the BYQ28E-200E,127 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BYQ28E-200E,127?
Image BYQ28E-200,127 BYQ28ED-200,118 BYQ28E-200/H,127 BYQ28ED-200PLJ BYQ28E-200E,127
Part Number BYQ28E-200,127 BYQ28ED-200,118 BYQ28E-200/H,127 BYQ28ED-200PLJ BYQ28E-200E,127
Series - - - - -
Packaging Tube Tape & Reel (TR) Tube Tape & Reel (TR) Tube
Product Status Active Active Active Active Active
Technology Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V 200 V 200 V 200 V 200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 10 A 1.25 V @ 10 A 1.25 V @ 10 A 1.1 V @ 10 A 1.25 V @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 25 ns 25 ns 25 ns 25 ns 25 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V 10 µA @ 200 V 10 µA @ 200 V 10 µA @ 200 V 10 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max)