Micro Commercial Co DZ23C13-TP
Part No.:
DZ23C13-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDZ23C13-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order DZ23C13-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the DZ23C13-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DZ23C13-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DZ23C13-TP.
7.How to contact us to get technical supports, such as DZ23C13-TP pin diagram, DZ23C13-TP datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DZ23C13-TP DZ23C13HE3-TP
Part Number DZ23C13-TP DZ23C13HE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Series - -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Configuration 1 Pair Common Cathode 1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V 13 V
Tolerance ±5% ±5%
Power - Max 300 mW 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms 25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V 100 nA @ 10 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)