IXYS IXGA20N250HV-TRL
Part No.:
IXGA20N250HV-TRL
Description:
DISC IGBT NPT VERY HI VOLTAGE TO
Packaging:
Tape & Reel (TR)
2500 V
Current - Collector (Ic) (Max):
30 A
Current - Collector Pulsed (Icm):
105 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
3.1V @ 15V, 20A
Power - Max:
150 W
Gate Charge:
53 nC
Td (on/off) @ 25°C:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
TO-263HV
1. How to order IXGA20N250HV-TRL on DeepFinds Electronics?
3. Are the IXGA20N250HV-TRL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IXGA20N250HV-TRL?
Image IXGA20N250HV-TRL IXGA20N250HV
Part Number IXGA20N250HV-TRL IXGA20N250HV
Manufacturer IXYS IXYS
Series - -
Package/Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Packaging Tape & Reel (TR) Tube
Product Status Active Active
IGBT Type - -
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 2500 V 2500 V
Current - Collector (Ic) (Max) 30 A 30 A
Current - Collector Pulsed (Icm) 105 A 105 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 3.1V @ 15V, 20A 3.1V @ 15V, 20A
Power - Max 150 W 150 W
Switching Energy - -
Input Type Standard Standard
Gate Charge 53 nC 53 nC
Td (on/off) @ 25°C - -
Test Condition - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)