onsemi MM5Z36VT1
Part No.:
MM5Z36VT1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMM5Z36VT1.pdf
Description:
DIODE ZENER 36V 100MW SOD523
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
36 V
Tolerance:
±6%
Power - Max:
100 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
SOD-523
1. How to order MM5Z36VT1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MM5Z36VT1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MM5Z36VT1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MM5Z36VT1.
7.How to contact us to get technical supports, such as MM5Z36VT1 pin diagram, MM5Z36VT1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MM5Z36VT1G MM5Z36VT1
Part Number MM5Z36VT1G MM5Z36VT1
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case SC-79, SOD-523 SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V 36 V
Tolerance ±5.6% ±6%
Power - Max 500 mW 100 mW
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms 90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V 50 nA @ 25.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C