onsemi MMBTH10-4LT1G
Part No.:
MMBTH10-4LT1G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMBTH10-4LT1G.pdf
Description:
RF TRANS NPN 25V 800MHZ SOT23-3
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
25V
Frequency - Transition:
800MHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
Power - Max:
225mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
120 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max):
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-3 (TO-236)
1. How to order MMBTH10-4LT1G on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMBTH10-4LT1G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMBTH10-4LT1G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMBTH10-4LT1G.
Image MMBTH10LT1G MMBTH10LT3G MMBTH10LT1 MMBTH10 MMBTH10-4LT1G
Part Number MMBTH10LT1G MMBTH10LT3G MMBTH10LT1 MMBTH10 MMBTH10-4LT1G
Manufacturer onsemi onsemi onsemi onsemi onsemi
Series - - * - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Obsolete Obsolete Active
Transistor Type NPN NPN - NPN NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V 25V - 25V 25V
Frequency - Transition 650MHz 650MHz - 650MHz 800MHz
Gain - - - - -
Power - Max 225mW 225mW - 225mW 225mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V 60 @ 4mA, 10V - 60 @ 4mA, 10V 120 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max) - - - 50mA -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) - -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)