onsemi MMSZ18T1
Part No.:
MMSZ18T1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMMSZ18T1.pdf
Description:
DIODE ZENER 18V 500MW SOD123
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order MMSZ18T1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MMSZ18T1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMSZ18T1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MMSZ18T1.
7.How to contact us to get technical supports, such as MMSZ18T1 pin diagram, MMSZ18T1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMSZ18T1G MMSZ18T1H MMSZ18T1
Part Number MMSZ18T1G MMSZ18T1H MMSZ18T1
Manufacturer onsemi onsemi onsemi
Series - - -
Package/Case SOD-123 SOD-123 SOD-123
Packaging Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V 18 V 18 V
Tolerance ±5% ±5% ±5%
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms 45 Ohms 45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V 50 nA @ 12.6 V 50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C