onsemi MPSH10RLRA
Part No.:
MPSH10RLRA
Manufacturer:
onsemi
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMPSH10RLRA.pdf
Description:
TRANS NPN VHF/UHF SS 25V TO92
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
Frequency - Transition:
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
Power - Max:
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
Current - Collector (Ic) (Max):
Supplier Device Package:
1. How to order MPSH10RLRA on DeepFinds Electronics?
3. Are the MPSH10RLRA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MPSH10RLRA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPSH10RLRA.
7.How to contact us to get technical supports, such as MPSH10RLRA pin diagram, MPSH10RLRA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MPSH10RLRA MPSH10RLRAG
Part Number MPSH10RLRA MPSH10RLRAG
Manufacturer onsemi onsemi
Series * -
Package/Case - TO-226-3, TO-92-3 Long Body, Formed Leads
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete
Transistor Type - NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) - 25V
Frequency - Transition - 650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) - -
Gain - -
Power - Max - 350mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce - 60 @ 4mA, 10V
Operating Temperature - -55°C ~ 150°C (TJ)