MACOM Technology Solutions MSS50-048-C15
Part No.:
MSS50-048-C15
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
RF Diodes
Package:
Die
Description:
COM SCHOTTKY-CHIP, C15
Shipping
Inventory:200
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
Die
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Diode Type:
Schottky - Single
Voltage - Peak Reverse (Max):
4V
Current - Max:
50 mA
Capacitance @ Vr, F:
0.15pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F:
7Ohm @ 5mA, 1MHz
Power Dissipation (Max):
100 mW
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Chip
1. How to order MSS50-048-C15 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MSS50-048-C15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSS50-048-C15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSS50-048-C15.
Image MSS50-048-C15 MSS50-146-0402 MSS50-B46-B45 MSS50-B53-E45 MSS50-448-E40
Part Number MSS50-048-C15 MSS50-146-0402 MSS50-B46-B45 MSS50-B53-E45 MSS50-448-E40
Series - MSS50-xxx-x MSS50-xxx-x MSS50-xxx-x MSS50-xxx-x
Package/Case Die 0402 (1005 Metric) E45 E45 E45
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active Active Active
Voltage - Peak Reverse (Max) 4V 4V 3V 3V 4V
Current - Max 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
Capacitance @ Vr, F 0.15pF @ 0V, 1MHz 0.2pF @ 0V, 1MHz 0.13pF @ 0V, 1MHz 0.33pF @ 0V, 1MHz 0.35pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F 7Ohm @ 5mA, 1MHz - - - -
Power Dissipation (Max) 100 mW 150 mW 100 mW 100 mW 150 mW
Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C