MACOM Technology Solutions MSS50-B53-E45
Part No.:
MSS50-B53-E45
Package:
E45
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMSS50-B53-E45.pdf
Description:
SCHOTTKY DIODE,BEAMLEAD, E45-1
Series:
MSS50-xxx-x
Package/Case:
E45
Diode Type:
Schottky - 1 Bridge
Voltage - Peak Reverse (Max):
3V
Current - Max:
50 mA
Capacitance @ Vr, F:
0.33pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F:
Power Dissipation (Max):
100 mW
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
1. How to order MSS50-B53-E45 on DeepFinds Electronics?
3. Are the MSS50-B53-E45 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MSS50-B53-E45?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSS50-B53-E45.
Image MSS50-048-C15 MSS50-146-0402 MSS50-B46-B45 MSS50-B53-E45 MSS50-448-E40
Part Number MSS50-048-C15 MSS50-146-0402 MSS50-B46-B45 MSS50-B53-E45 MSS50-448-E40
Voltage - Peak Reverse (Max) 4V 4V 3V 3V 4V
Current - Max 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
Capacitance @ Vr, F 0.15pF @ 0V, 1MHz 0.2pF @ 0V, 1MHz 0.13pF @ 0V, 1MHz 0.33pF @ 0V, 1MHz 0.35pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F 7Ohm @ 5mA, 1MHz - - - -
Power Dissipation (Max) 100 mW 150 mW 100 mW 100 mW 150 mW
Operating Temperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C