MACOM Technology Solutions MSS50-B46-E45R
Part No.:
MSS50-B46-E45R
Package:
E45
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMSS50-B46-E45R.pdf
Description:
COM SCHOTTKY, BEAMLEAD, E45R
Series:
MSS50-xxx-x
Package/Case:
E45
Diode Type:
Schottky - 1 Bridge
Voltage - Peak Reverse (Max):
3V
Current - Max:
50 mA
Capacitance @ Vr, F:
0.2pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F:
Power Dissipation (Max):
100 mW
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C