Nexperia USA Inc. PBHV9115T,215
Part No.:
PBHV9115T,215
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Bipolar Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPBHV9115T,215.pdf
Description:
TRANS PNP 150V 1A TO-236AB
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
150 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 100mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 100mA, 10V
Power - Max:
300 mW
Frequency - Transition:
115MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-236AB
1. How to order PBHV9115T,215 on DeepFinds Electronics?
3. Are the PBHV9115T,215 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PBHV9115T,215?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBHV9115T,215.
Image PBHV9115T,215 PBHV9115TVL PBHV9115T-QVL PBHV9115TLH-QR PBHV9115TLHR
Part Number PBHV9115T,215 PBHV9115TVL PBHV9115T-QVL PBHV9115TLH-QR PBHV9115TLHR
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Transistor Type PNP PNP PNP PNP PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 100mA, 500mA 300mV @ 100mA, 500mA 300mV @ 100mA, 500mA 120mV @ 10mA, 100mA 300mV @ 100mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA 100nA 100nA 100nA 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 100mA, 10V 100 @ 100mA, 10V 100 @ 100mA, 10V 70 @ 50mA, 10V 70 @ 50mA, 10V
Power - Max 300 mW 300 mW 300 mW 300 mW -
Frequency - Transition 115MHz 115MHz 115MHz 55MHz 55MHz
Operating Temperature 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ)