Nexperia USA Inc. PBHV9115T-QVL
Part No.:
PBHV9115T-QVL
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Bipolar Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsPBHV9115T-QVL.pdf
Description:
TRANS PNP 150V 1A TO-236AB
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Transistor Type:
PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
150 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 100mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 100mA, 10V
Power - Max:
300 mW
Frequency - Transition:
115MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-236AB
1. How to order PBHV9115T-QVL on DeepFinds Electronics?
3. Are the PBHV9115T-QVL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PBHV9115T-QVL?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PBHV9115T-QVL.
Image PBHV9115T,215 PBHV9115TVL PBHV9115T-QVL PBHV9115TLH-QR PBHV9115TLHR
Part Number PBHV9115T,215 PBHV9115TVL PBHV9115T-QVL PBHV9115TLH-QR PBHV9115TLHR
Series - - - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Transistor Type PNP PNP PNP PNP PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 100mA, 500mA 300mV @ 100mA, 500mA 300mV @ 100mA, 500mA 120mV @ 10mA, 100mA 300mV @ 100mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA 100nA 100nA 100nA 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 100mA, 10V 100 @ 100mA, 10V 100 @ 100mA, 10V 70 @ 50mA, 10V 70 @ 50mA, 10V
Power - Max 300 mW 300 mW 300 mW 300 mW -
Frequency - Transition 115MHz 115MHz 115MHz 55MHz 55MHz
Operating Temperature 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ)